Sektör

Firmamızın teknik danışmanları gerçekleştirdikleri saha çalışmalarının yanında ahır koşulları, doğru hayvan besleme ve hayvan bakımı konulu ücretsiz seminerleri ile üreticilerimizi bilgilendirmektedir.

Toros Yem Çiftliği yetiştiricilerimiz ve yetiştiricilerimizin personeli için bir eğitim alanı sağlamakta, hayvancılık konusunda edindiğimiz bilgi ve yeni uygulamalar üreticilerimize aktarılarak ülkemiz hayvancılığının daha modern ve verimli bir şekilde yapılmasına çalışılmaktadır.

Firmamız öncelikle ana sponsoru olduğu Çukurova Zootekni Derneği olmak üzere sektörümüzle ilgili çeşitli dernek, toplantı ve seminerlere destek vermektedir.

Eğitim

Toros Yem, farklı branşlarda eğitimine devam eden üniversite öğrencilerine başarıları doğrultusunda burs imkânları sağlamakta ve ihtiyacı olan öğrencilerimize destek vermektedir.

Firmamız öğrencilerimizin mesleki eğitimine katkıda bulunmak için staj imkânları da sunmaktadır.

Toros Yem ayrıca bölgemiz hayvancılık fakülteleri ile birlikte mesleki eğitimi destekleyici fabrika ve çiftlik gezileri organize etmektedir.

Toros Çiftliğinin komşu köyündeki çocuklar için ücretsiz okul servisi hizmeti verilmektedir.

Yeşil Dünya

Gürsoy Yem Sanayi olarak konusunda lisanslı is ortağımız ile ambalaj atıklarının toplanması konusunda yaptığımız anlaşma doğrultusunda, her yıl sattığımız ürünlerin ambalajlarının yarattığı çevre kirliliğine karşılık firmamız adına plastik atık toplanmaktadır.

Ofislerimizde kâğıt atık geri dönüşümü uygulanmaktadır.

Yurtiçi kargo ile ortak yaptığımız çalışma ile ofisimizde çıkan plastik atıkları geri dönüşüm için toplanmakta ve elde edilen gelir eğitim çalışmalarına aktarılmaktadır.