Toros Yem ARGE Çiftliği

Sürekli kalite ve daha yüksek verim formülasyonlarının arayışında olan Toros Yem , kuruluşundan itibaren araştırma, geliştirme, eğitim, kalite kontrol, bilgi ve teknoloji iletişimi konularına önem vermiştir. Bu çalışmaları yürütmek, üründe ve üretimde kaliteyi sürekli kılmak amacıyla kendi bünyesinde TOROS YEM ARGE ÇİFTLİĞİ’ni kurmuştur.

2005 yılında kurulan, Toros Yem’in arge birimi konumundaki bu çiftlik, teknolojinin en son sistemleri ile donatılmış olup, bölge şartlarına en iyi uyum sağlayacak konumda, açık ve yarı açık planlanmış ahırlarından oluşuyor.

Günümüzde 1000'in üzerinde hayvana evsahipliği yapan çiftliğimizde, süt üretimi, besi hayvancılığı ve damızlık düve yetiştiriciliğine yönelik çalışmalar sürdürülmektedir. Veteriner ve zooteknist kontrolü altında farklı beslenme ve bakım programlarıyla yeni uygulamalar geliştirilmekte, başarılı olan denemeler ücretsiz olarak üreticilerimizle paylaşılmaktadır.

Bununla birlikte dünyanın önde gelen firmalarının büyükbaş sektörü için ürettiği farklı özellikte katkılar test edilerek, hayvanın sağlık, verim ve ekonomisine katkıda bulunanlar tespit edilmektedir. Bu sayede Toros Yem ürünlerinde sadece sahada test edilerek onaylanmış katkılar kullanılmaktadır. Bütün bu özellikleriyle Avrupa standartlarında el değmeden üretimin gerçekleştiği, tamamen hijyenik koşullara sahip bu çiftlik, Toros Yem’in ürünlerinin test edildiği bir ortam olması yönüyle büyük önem taşıyor.

Toros Yem çiftliği bir Ar-Ge merkezi olmasının yanında bir eğitim çiftliği olarak da görev yapıyor. Sahada ciddi bir şekilde eksikliği hissedilen tecrübeli ve günümüz modern yönetim anlayışına haiz kişiler yetiştirmek için çiftliğimizde hem staj imkanları, hem de kısa süreli eğitim programları sunmaktayız.

Ayrıca belli zaman aralıklarında üreticilerimiz için düzenlediğimiz turlarda hem çiftliğimizi tanıtıyor hem de hayvancılıktaki en son uygulamaları yerinde interaktif bir şekilde üreticilerimizle paylaşıyoruz. Bugüne kadar ağırlama şansına sahip olduğumuz üreticilerimize, Kıbrıs'dan Güney Kore'ye, ABD'den Suriye'ye kadar farklı heyetlere karşı bölgemizin ve ülkemizin hayvancılığının modern yüzü olmayı başarmanın gururunu yaşıyoruz.